Javna agencija SPIRIT Slovenija letos že 16. pripravlja izobraževalni program za izvozno poslovanje – International Trade Management (ITM).
Program ITM je namenjen predvsem mlajšim zaposlenim v izvoznih oddelkih malih in srednje velikih podjetij, ki so željni osebnega in strokovnega razvoja na področju mednarodnega poslovanja ter želijo aktivno pripomoči k uspešni širitvi poslovanja podjetja na nove tuje trge.
Izobraževanje poteka v angleškem jeziku in je odlična kombinacija akademskega in praktičnega izobraževanja. Njegova glavna prednost je v izjemno praktični in individualni naravnanosti programa, ki podjetja usmeri k razmisleku in temeljitemu načrtovanju izvoznih aktivnosti, udeležence pa usposobi za učinkovite izvozne managerje.
Zadovoljstvo z ITM programom je na izredno visoki ravni in na slovenskem trgu usposabljanj nima konkurence. Dosedanji udeleženci programa so bili najbolj zadovoljni s celovitostjo in strokovnostjo programa ter kakovostnimi tujimi predavatelji. Največjo dodano vrednost programa predstavljajo orodja in usmeritve, ki udeležencu pomagajo do strukturiranega izvoznega načrta.
Svoje znanje, izkušnje in nasvete z udeleženci bodo v programu ITM 2023 delili mednarodno priznani tuji strokovnjaki in svetovalci:
- Jean Sutton, strokovnjakinja na področju raziskav trga in lastnica podjetja za tržne raziskave s sedežem v Londonu,
- Fons Trompenaars, svetovno priznani strokovnjak na področju medkulturnih razlik, leta 2017 uvrščen v ‘Thinkers50 Hall of Fame’ med 7 najvplivnejših oseb na področju razvoja svetovnega managementa,
- Albert. A. Anghern, večkrat nagrajeni avtor izobraževalnih aplikacij na področju uvajanja sprememb v podjetjih in digitalizacije poslovanja,
- Waldemar Pförtsch, nemški profesor, svetovalec in avtor številnih priročnikov s področja mednarodnih trženjskih strategij ter B2B marketinga,
- Jos Velthuis, mednarodno priznani nizozemski trener prodajnih in pogajalskih veščin,
- Markus Jonsson in Martina Vazzoler, strokovnjaka in svetovalca za internacionalizacijo podjetij.
Program je izpeljan v obliki serije delavnic za pripravo izvoznega načrta ter petih mednarodnih seminarjev z odličnimi, svetovno priznanimi tujimi strokovnjaki. Poteka od marca do oktobra.
Udeleženci programa ITM med drugim pridobijo:
- individualno svetovanje mednarodnih strokovnjakov pri pripravi izvoznega načrta in predstavitve podjetja,
- nova znanja in veščine s področja mednarodnega poslovanja,
- informacije o novostih in trendih pri načrtovanju in oblikovanju izvoznih aktivnosti,
- mednarodna poznanstva in
- mednarodno priznano diplomo IATTO (International Association of Trade Training Organisations).
Do danes se je mednarodnega izobraževalnega programa ITM udeležilo že 206 slovenskih mikro, malih in srednjih podjetij, ki so v anketah izrazili izredno visoko zadovoljstvo s programom.
V letu 2023 je v mednarodnem programu ITM prostora za 15 slovenskih podjetij/udeležencev.
Večino stroškov programa (cca. 8.000 EUR/udeleženca) krije SPIRIT Slovenija.
Stroški podjetja pa znašajo:
- depozit za resnost udeležbe v višini 960 EUR (depozit ob uspešno zaključenem programu vrnemo podjetju),
- stroške udeležbe zaposlenega na pet dnevnem sklopu seminarjev v tujini (letalska vozovnica ter nočitve, v okvirni skupni vrednosti 1.000 EUR).
Rok za oddajo prijav je petek, 3. februar 2023.
Več informacij o izobraževalnem programu ter prijavnica so objavljeni na spletnem portalu Izvozno okno. Na voljo je tudi posnetek predstavitvenega webinarja za ITM 2023.
PRIJAVA NA NOVICE
Želiš biti obveščen o aktualnih dogodkih, seminarjih, izobraževanjih in delavnicah?
Morda vas zanima tudi:
ZAČASNO ZAPRTJE POVABILA SUBVENCIJE OBRESTNE MERE ZA OBČINO MIRNA PEČ
Obvestilo podjetjem in podjetnikom iz Občine Mirna Peč o ZAČASNEM ZAPRTJU RAZPISA »SUBVENCIJE OBRESTNE MERE PODJETNIŠKIH KREDITOV 2024«Obveščamo vas, da smo zaradi omejenih sredstev dne 14. 10. 2024 ob 10. uri, začasno zaprli Razpis »Subvencije obrestne mere...
Delavnica o gostoljubju in komunikaciji v turizmu
Delavnica o gostoljubju in komunikaciji v turizmu na Razvojnem centru Novo mestoV torek, 24. septembra 2024, je na Razvojnem centru Novo mesto potekala delavnica z naslovom Prvovrstno gostoljubje in komunikacija v turizmu. Na delavnico so bili povabljeni lokalni...
Potujoča pisarna evropskih sredstev je obiskala Vinico
Potujoča pisarna evropskih sredstev je obiskala VinicoPotujoča pisarna evropskih sredstev se je tokrat ustavila v Beli krajini, natančneje v Vinici. Na viniškem gradu so lahko udeleženci prisluhnili priložnostim evropskega sofinanciranja na področjih evropske...