V okviru nacionalne pobude Polni zagona – kolesarimo v službo (Pomlad 2026) je sodelovalo več kot 200 ekip in 160 delodajalcev, med njimi tudi številni predstavniki iz Jugovzhodne Slovenije.

Izjemen rezultat je dosegla Mestna občina Novo mesto, ki se je s kar 2.238 prekolesarjenimi dnevi uvrstila na odlično 2. mesto med občinami v Sloveniji. V pobudi so sodelovale tudi nekatere druge občine iz naše regije: Črnomelj, Dolenjske Toplice, Kočevje, Mirna, Mokronog – Trebelno, Ribnica, Straža, Šentjernej, Šentrupert, Šmarješke Toplice in Trebnje.

V pobudi so sodelovali tudi različni delodajalci in organizacije iz regije. Krka tovarna zdravil, d. d., Novo mesto je med delodajalci zasedla prvo mesto. Med drugim so iz naše regije sodelovali tudi: Splošna bolnišnica Novo mesto, Roletarstvo Medle, Rudolfovo – znanstveno in tehnološko središče Novo mesto, L-tek elektronika, d. o. o., Senseedge, razvoj inovativnih rešitev, d. o. o., Zdravstveni dom Črnomelj, Razvojni center Novo mesto, d. o. o., in drugi.

Doseženi rezultati dokazujejo, da se Mestna občina Novo mesto, Krka tovarna zdravil, d.d. in regija Jugovzhodna Slovenija uveljavljajo kot vodilni na področju trajnostne mobilnosti in spodbujanja kolesarjenja na delo.

Čestitke vsem sodelujočim za njihov prispevek k bolj trajnostni mobilnosti in aktivnemu življenjskemu slogu!